Kössön üzletet nálunk

Német nyelv Angol nyelv Magyar nyelv
Budaörsi sportolók VB-bronzérmet hoztak Magyarországnak
Nyomtatható verzió Cikk ajánlása

A Budaörsi Triatlon Klub négy versenyzője, Kovács Zsófia, Vanek Margit, Tóth Tamás és Vanek Ákos képviselték Magyarországot Hamburgban, a Világbajnoki Széria idei 6. futamán, a Mix-Váltó Világbajnokságon. A július 12-13-ai hétvégén rendezett bajnokságon versenyzőink bronzérmet szereztek.

A hamburgi verseny már hosszú idő óta kiemelt jelentőségű: a legnagyobb létszámú verseny, több mint 11 000 indulóval. Az Elit futamok pedig a világ leggyorsabb versenyei. Igaz ez a szombati sprinttávú egyéni futamra, a másnapi váltóra meg kiváltképpen. Hamburg központjában pedig a többszázezres tömeg is garantálható.

Hatodik alkalommal rendezték meg a Váltó Világbajnokságot Mix-váltó formában: nő-férfi-nő-férfi sorrendben, igen rövid távú triatlonokat kell teljesíteni a csapattagoknak. Hagyományosan jól szerepeltek a magyar váltók az eddigi években: háromszor is az első  nyolcba tudtak kerülni.

Az előjelek nem voltak nagyon biztatóak, az egyéni versenyek során nem sok sikert értünk el. A mezőny viszont nagyon erős volt. Szinte minden ország a legerősebb csapatával állt rajthoz.

A váltóban még az eddigi évekhez képest is kimagasló teljesítményt nyújtottak versenyzőink.

Végig az élbolyban versenyeztek, többször vezettek is a verseny egyes szakaszaiban. Teljesen egyenrangú ellenfelei voltak a világ legkiemelkedőbb versenyzőinek. Mind a négyen, mind a három részsportágban egyenletes, kiemelkedő teljesítményt nyújtottak. A végső siker eléréséhez ezen túl még szükséges volt, hogy valamennyien 2-2 kiváló depózást is végrehajtottak. Olimpiai és Világbajnoki dobogósokkal felálló mezőnyben egyetlen hibázást sem lehet korrigálni.

A magyar triatlon 25 éves történetének legkiemelkedőbb eredményét érték el !

Az olimpiai kvalifikáció elején ez nagyon biztató az adott versenyzők olimpiai esélyét illetően is. A joggal megnövekedett önbizalom komoly sikerekhez segítheti Őket a továbbiakban is.

Forrás: Pócsföld Ottó és Vanek Gábor

2014-07-18 08:22