gyorslinkek
Helyi hírek
Ügyintézés
Legyen a vendégünk
Kössön üzletet nálunk
  
Német nyelv Angol nyelv Magyar nyelv
Megalakult az új képviselő-testület Budaörsön - Az ülésén történt
Nyomtatható verzió Cikk ajánlása
2014. október 27-én megalakult az új összetételű képviselő-testület Budaörsön. Két alpolgármestert választottak, Biró Gyula (BFE) és Kálóczi Imre (Fidesz-KDNP) személyében.
Az ülésen elsőként dr. Bocsi István jegyző, mint a helyi választási iroda vezetője ismertette az önkormányzati választások eredményét. Bejelentette, hogy a Fidesz-KDNP listájának első három helyén álló Török István, Sánta Áron és Kálóczi Imre lemondtak a mandátumukról, a helyükre Gáspár Bélát, Löfler Dávidot és Sokolowski Márkot delegálták. Ők később veszik át a mandátumukat, ezért nem vesznek részt az alakuló ülés munkájában. 

Ezt követően a jelenlévő képviselők és az újra megválasztott Wittinghoff Tamás polgármester esküt tettek. (A polgármesterrel együtt 15 tagú testületbe a tíz választókerületből tízen a Budaörs Fejlődéséért Egyesület (BFE) képviselőiként jutottak be, a listás helyekből 3-an a Fidesz-KDNP, egy fő pedig a Jobbik Magyarországért Mozgalom képviselőjeként lett a testület tagja. )

Wittinghoff Tamás polgármester beszédében elsőként köszönetet mondott azoknak a budaörsieknek, akik – az országos átlagot meghaladó mértékben - részt vettek a választásokon. Külön megköszönte a Budaörs Fejlődéséért Egyesületre és a rá adott szavazatokat.

Mint mondta, nagy megtiszteltetés és egyben felelősség is számára, hogy immár 7. alkalommal választották újra őt a város lakói. Megígérte, hogy a jövőben is mindent megtesz majd Budaörs fejlődéséért ugyanúgy, mint eddig.

Ígéretet tett arra, hogy az önkormányzat valamennyi budaörsit képviselni fogja, legyen bármilyen is a világnézetük vagy tartozzanak bármelyik párthoz. A képviselő-testületben kezet nyújt az ellenzéknek – jelentette ki, és bár jelentős kisebbségben vannak, véleményüket mindig figyelembe fogják venni és biztosítják részvételüket valamennyi szakbizottság munkájában. További gesztusként a Fidesz-KDNP politikusai közül kér fel egy személyt az egyik alpolgármesteri poszt betöltésére. Ezt világos üzenetnek is szánja mások számára, hogyan lehet valóban demokratikusan működni.  

Egyúttal bejelentette, hogy meg fogják szüntetni az értelmetlen kettősséget létrehozó tanácsnoki rendszert, amelyet az akkor még többségben lévő Fidesz-KDNP konszenzus nélkül hozott létre. Csökkentik a bizottságok létszámát és kevesebb olyan külsős cég fog működni, amelyeket az önkormányzat hozott létre, mert ezek időnként egyfajta kifizető helyként működtek.

Ebben a ciklusban is azt tekinti kiemelt feladatának, hogy a városban megőrizzék a szolgáltatásoknak és az intézményeknek azt a magas színvonalát, amellyel mindenféle statisztikai mutatók alapján Budaörs kiérdemelte az országos első helyet.

Első napirendi pontként a polgármester illetményének és költségtérítésének mértékét állapították meg. Ebben az új testületnek nincs mozgástere, az összeget törvény szabályozza. Ez alapján a városvezető illetményét 546 ezer 900 forintban állapították meg. Költségtérítésként pedig ennek az összegnek a 15 százalékát.

Ezt követően titkos szavazással döntöttek az alpolgármesterek személyéről. Biró Gyula a Budaörs Fejlődéséért Egyesület képviseletében tölti majd be ezt a pozíciót. Míg Kálóczi Imrét, a Fidesz-KDNP politikusát (egykori frakcióvezetőjét) pedig külsősként kérte fel a polgármester a tisztségre. Ők szintén esküt tettek az ülésen, majd az illetményüket és költségtérítésüket is megállapította a testület. Ők a polgármesteri illetmény 90 százalékában részesülnek, költségtérítésük pedig ennek az összegnek a 15 százaléka.

Határoztak a leköszönő alpolgármesterek, dr. Molnár Gábor (Budaörs Fejlődéséért Egyesület) és Török István (Fidesz-KDNP) végkielégítéséről. Ők a törvény által végkielégítésként biztosított háromhavi illetményüknek megfelelő (1.455.000 Ft) juttatáson felül további háromhavi illetményben részesültek.

Ezt követően módosították az önkormányzat szervezeti és működési szabályzatát.  Ebben többek között csökkentették a bizottságok létszámát, hatályon kívül helyezték a tanácsnoki rendszert illetve meghatározták a legközelebbi közmeghallgatás időpontját, ami november 27-én lesz 17 órakor.

Döntött a testület a bizottsági struktúráról és a bizottságok összetételéről, majd megtörtént a külsős tagok eskütétele.

A Pest megyei kormányhivatal észrevételei alapján három rendeletet is módosítottak. Így a Merengő utca környéke településrendezési tervét, a településképi bejelentési eljárásról szólót, valamint a településképi véleményezési eljárásról szóló rendeleteket.

 

 



2014-11-03 10:10

Vissza