gyorslinkek
Helyi hírek
Ügyintézés
Legyen a vendégünk
Kössön üzletet nálunk
  
Német nyelv Angol nyelv Magyar nyelv
Díjakat és díszpolgári címet adtak át a Városházán
Nyomtatható verzió Cikk ajánlása
Ünnepi ülést tartott 2015. június 17-én Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete, amelynek keretében Wittinghoff Tamás polgármester átadta az idei a Budaörs Egészségügyéért Díjakat és a Szakály Mátyás Pedagógus Emlékérmeket, valamint díszpolgári címet adományozott Kis Róbertnek, Kisújfalu volt polgármesterének.

Kis Róbert

 

Kis Róbert 1997-től 2014-ig volt testvértelepülésünk a szlovákiai, Kisújfalu polgármestere.

A két település kapcsolata az 1940-es évek végéből ered, amikor 20 kitelepített felvidéki magyar család került Budaörsre.

A testvérvárosi oklevél aláírására 1997-ben került sor.

Kis Róbert Polgármesterként minden lehetőséget megragadva igyekezett a két település kapcsolatát, építeni, szorosabbá tenni, legyen szó kultúráról, oktatásról, sportról, vagy az együttműködés más formájáról.

Kisújfalu és Budaörs kiemelkedő részvétele az Interreg pályázatban nem lett volna elképzelhető aktív és lelkes munkája nélkül. Minden határon átívelő együttműködésben számíthattunk együttműködésére.

Amikor csak tehette, a budaörsi rendezvényeken képviselte Kisújfalut.

A Kisújfaluban megrendezésre kerülő eseményekre meghívta a Képviselő-testület tagjait, a különböző művészeti egyesületeket, nemzetiségi önkormányzatokat, sportolókat és a kitelepített családokat ezzel is folyamatosan ösztönözte, életben tartotta a testvértelepülési kapcsolatot, melynek ő a motorja volt.

2014-ben, saját elhatározásából már nem jelöltette magát polgármesternek.

Az elmúlt 17 évben, Kisújfalu és Budaörs testvértelepülések érdekében végzett kiemelkedő munkáját elismerve Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete – Budaörs Díszpolgárává választotta meg.



Budaörs Egészségügyéért Díj


A Díj annak a személynek adományozható, aki hosszú időn keresztül magas szakmai színvonalon fejtette ki tevékenységét a lakosság egészségmegőrzése, a betegségek megelőzése, a betegek gyógyítása érdekében.

A Díjjal emlékérem és díszoklevél jár, és az évente megállapított minimálbér ötszörös összege illeti meg.

Egy ajándék még jár hozzá, ami a rendeletben nem szerepel: Óra

A Díj évente legfeljebb két fő részére adományozható.

Az idei évben DR. ÁBEL TATJÁNA és TAFFERNER ÁGNES vehették át ezt a díjat.

 

 

Dr. Ábel Tatjána

 

Általános Orvosi diplomáját 1990-ben a Semmelweis Orvostudományi Egyetemen szerezte. Belgyógyász, diabetológus, lipidológus szakorvos. Középfokú orosz nyelvvizsgával és szakmaival bővített középfokú angol nyelvvizsgával rendelkezik.

1990-99 között a SOTE III. számú Belklinikáján dolgozott. 2000 óta az Országos Gyógyintézeti Központ anyagcsere ambulanciáján, majd megszűnése után a Honvéd Kórház belgyógyászati szakrendelésén dolgozik, főorvosként. Rendszeresen ír szakmai lapokban cikkeket, és tart továbbképző előadásokat háziorvosok és szakorvosok részére. 2010 óta ismét tanít és vizsgáztat a Semmelweis Egyetemen az Egészségtudományi karon. Tanulmányai alatt ösztöndíjakat nyert.

2009-ben Budapesten nemzetközi orvosi kongresszust szervezett.

Egy könyvet és 7 könyvfejezetet írt, az egyiket angol nyelven. 2004-ben jelent meg az általa írt betegeknek szóló tájékoztató szív és érrendszeri betegségekről. PHD képzésen vesz rész, amelynek témája kettes típusú diabetes megelőzésével kapcsolatos. Számos szakmai társaság tagja. Szakmai díjak és elismerések jelzik a gyógyítás terén végzett kiemelkedő munkáját.

A budaörsi Egészségügyi Központban 2005 óta dolgozik.

Kiemelkedő szakmai tevékenysége, lelkiismeretes, a betegek érdekeit mindenek elé helyező munkája alapján Budaörs Város Képviselő-testülete e díjban részesítette.

 

 

Tafferner Ágnes

 

Általános iskolai tanulmányok elvégzése után a Balassa János Egészségügyi Szakiskolában általános ápoló és gondozó szakon szerzett szakképesítést 1982-ben.

Körzeti ápolói szakon 1993-ban szakosító tanfolyamot végzett el, majd 1995-ben érettségi vizsgát tett.

Felsőfokú OKJ-s ápolói szakképesítését 1998-ban szerezte meg.

2001-ben alapfokú, komplex hollandnyelvvizsgát tett.

Folyamatos képzéseken vesz részt.

Érdekes színfoltja életének, hogy 2006 -ban a Budapesti Corvinus Egyetem Borászati és Üzleti Szakközépiskolájában borász végzettséget is szerzett. Egyik hobbija a szőlészet és borászat.

1983-tól dolgozik Budaörsön, először mint orvos-írnok, majd körzeti szakápolóként.

1989-től Dr. Legeza Mária praxisában dolgozik, mint körzeti szakápoló.

Évekig vállalt másodállásban munkát, a Törökbálint-Budaörs központi ügyeletben.

 

A budaörsi egészségügyben eltöltött több mint 30 éves lelkiismeretes munkáját Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülte e Díjjal ismeri el.



Szakály Mátyás pedagógus emlékérem 

adományozható:

a) életművéért annak a pedagógusnak, aki Budaörs Városáért kiemelkedő tevékenységet végzett,

b) annak a pedagógusnak, aki

-  folyamatosan magas színvonalon folytat nevelő-oktató munkát és az óvoda, iskola sajátos arculatának egyik meghatározó egyénisége,

-  munkájával óvodájának, iskolájának, Budaörs Városnak elismerést szerzett;

-  példamutató magatartást tanúsít a közösségi és a magánéletben;

-  legalább 10 évet budaörsi nevelési-oktatási intézményben pedagógusként nevelt, tanított, oktatott.

 

Az Emlékérem mellé díszoklevél jár, valamint az adományozottat a mindenkori minimálbér ötszöröse illeti meg. Szintén egy ÓRÁT is kap a díjazott.

 

Évente négy Emlékérem adományozható az arra érdemes budaörsi pedagógusnak.

 

 

Bayer Attiláné (Hajni néni)

 

1981-ben, az Esztergomi Tanítóképző Főiskola elvégzése után kezdte pályáját az 1. számú Általános Iskolában.

Kedves, nyitott személyiségével könnyen elnyerte kollégái, tanítványai és a szülők szeretetét is. Feladatait mindig példaértékű pontossággal végzi, nyitott a szakmai újdonságok iránt.

 

1999-től 2005-ig munkaközösség-vezető megbízást látott el,

2005-2009-ig az iskola alsó tagozatos igazgató helyettese volt. Munkáját lelkiismeretesség és nagyfokú kollegialitás jellemezte, mellyel kiérdemelte munkatársai elismerését és szeretetét.

2009-2013-ig a Közalkalmazotti Tanács tagjaként képviselte az iskolai dolgozók érdekeit.

2009-től napjainkig irányítja az alsó tagozatos munkaközösség szakmai munkáját.

2010-ben egy éven át mentor tanára volt az iskola egyik fiatal kollégájának, segítve pályakezdését és beilleszkedését a tantestületbe.

 

Felkészítő, pedagógusi munkájának köszönhetően diákjai kimagasló eredményeket érnek el a tanulmányi versenyeken.

Tanítványai felejthetetlen emlékeket őriznek a vele töltött évekről, a játékos tanítási órák hangulatáról, az élményekkel teli kirándulásokról.

 

Bayer Attilánét – kimagasló szakmai munkájáért, emberi és pedagógusi elhivatottságának elismeréseként Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete Szakály Mátyás pedagógus emlékéremmel tűnteti ki.

 

 

Dr. Szelényiné Dobi Gyöngyi

 

Dr. Szelényiné Dobi Gyöngyi 1985-ben végezte el Budai Tanítóképző Főiskolát. 1992-ben szerzett diplomát a Bessenyei György Tanárképző Főiskola földrajz és könyvtár szakán.

1999-ben a Budapesti Műszaki Egyetem Közoktatási Vezető szakirányú szakán közoktatási vezetői képesítést kapott.

2007-ben az Apor Vilmos Katolikus Főiskola német nemzetiségi tanító szakát végezte el.

 

1991-től dolgozik a Bleyer Jakab Német Nemzetiségi Általános Iskolában. Alsó tagozatos tanítóként és a felsős osztályokban földrajz tanárként tanított. Az Iskolaszék megalakulásától kezdve alapító tagként vett részt a munkában. 1995-ben nevezték ki az iskola igazgatójának.

 

2011-ben vezetői és pedagógusi szakvéleményt kapott, melyben munkáját kiválóan értékelték.

Döntéseiben motivált, betartja a törvényi előírásokat, és felismeri a kiválasztás fontosságát. Világos jövőképpel rendelkezik, pontosan tudja, hogy mit akar elérni. Példaértékűen dolgozik, szakmailag felkészült, világosan határozza meg a tantestület feladatait, és új megoldásokra sarkallja a kollégáit. Folyamatosan képzi önmagát.

 

Az elmúlt közel 24 éves budaörsi pedagógiai tevékenységét, szakmai felkészültségét, és vezetői rátermettségét ismerték el a Szakály Mátyás Pedagógus Emlékéremmel.

 

 

Szili Istvánné - Éva néni

 

Szili Istvánné - Éva néni 23 éve dolgozik a Farkasréti Pagony Óvodában.

Alap végzettségét a Bem József Óvónőképző Szakközépiskolában szerezte. A főiskolát harmadik gyermekével otthon töltött GYES időszaka alatt végezte el.

Pedagógiai munkáját a kezdetektől fogva szorgalmasan, maximális odafigyeléssel végzi.

Innovatív személyiség, aki a szakma minden újdonságára fogékony, különös tekintettel a környezetvédelemre és környezettudatos életmódra.

E témakörben végzett munkáját mi sem jellemzi jobban, hogy a Tanítóképző Főiskolán kiváló minősítéssel szerzett Környezeti Nevelő diplomát.

 

Lelkes természetjáró, elhivatott környezetvédő. Lánya 7. éve erősíti az óvoda kollektíváját, hasonlóan magas színvonalú munkájával.

 

Született óvónő, akinek célja, hogy a keze alól felcseperedő gyermekek élményként éljenek meg minden napot és a lehető legfelkészültebben indulhassanak az iskolába.

 

Igazi társasági ember, közös kirándulások, ovi-bulik szervezője, partner a családok életében, akik őszinte ragaszkodással és szeretettel viseltetnek irányában.

 

Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete 23 éven keresztül végzett, példaértékű munkájának elismeréseként Szakály Mátyás Pedagógus Díjjal tűnteti ki.

 

 

 Vargáné Szilágyi Katalin

 

Vargáné Szilágyi Katalin 1987-ben végzett az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsésztudományi Karán.

Magyar nyelv és irodalom – történelem szakos középiskolai tanár, mentor-és vezetőtanár. Több éve vezetője a magyar munkaközösségnek.

Szaktanárként magas szinten készíti fel a tanulókat az emelt szintű érettségi vizsgára, így a tanulóinak jó esélye van az egyetemi főiskolai továbbtanulásra. Tanítványai mind a magyar nyelv és irodalom, mind a történelem tantárgyakból kimagasló eredményeket érnek el országos tanulmányi versenyeken. Nagyon fontosnak tartja a komplex, általános műveltség közvetítését.

Osztályfőnökként 5 éve tevékenykedik. Kapcsolata diákjaival nagyon jó, partneri, tanítási időn kívül is sok olyan programot szervez, amely hozzájárul diákjai személyiségfejlesztéséhez. Fontosnak tartja, hogy tanítványai a közösségi értékek iránt fogékonyak legyenek, megismerjék és elsajátítsák azokat.

Évek óta aktívan részt vesz az iskola nemzetközi kapcsolatrendszerének továbbfejlesztésében, kiteljesítésében. Egyik koordinátora a Páneurópai Diákcsere Programnak, elsősorban a Történelem és a Kultúra alprogramnak. Ezekre a programokra magas szakmaisággal, pedagógiai elkötelezettséggel készíti fel a tanulókat.

Lendületes stílusa, nagy munkabírása, határozott egyénisége diákjait céltudatossá formálja és jobb teljesítmény elérésére sarkallja. 2015 januárja óta mesterfokozatú pedagógus.

Kimagasló szakmai és pedagógiai munkássága, emberi értékei alapján ítélte neki a Képviselő-testület a Pedagógus Emlékérmet.

 

 

A fenti képen: balról jobbra: Kis Róbert, dr. Szelényiné Dobi Gyöngyi, Vargáné Szilágyi Katalin, Wittinghoff Tamás, Szili Isvánné, Bayer Attiláné, Tafferner Ágnes



Minden díjazottnak gratulálunk!




2015-06-18 12:14

Vissza