gyorslinkek
Helyi hírek
Ügyintézés
Legyen a vendégünk
Kössön üzletet nálunk
  
Német nyelv Angol nyelv Magyar nyelv
Képviselő-testületi ülés: nyilvános az uszoda beruházás valamennyi irata
Nyomtatható verzió Cikk ajánlása
Úgy döntöttek a képviselők az önkormányzat május 28-án megtartott, majd június elsején folytatott ülésükön, hogy a nagyközönség számára is betekinthetővé teszik az uszoda-sportcsarnok beruházás valamennyi dokumentumát. Módosították a BTG Kft. számlázási rendszerét, amelynek eredményeként a felújított lakótelepi házakban szeptembertől a ténylegesen elfogyasztott hőmennyiség alapján kell fizetniük a lakóknak.

A napirend előtti hozzászólásokat Bíró Gyula nyitotta meg, aki kérte, hogy a BTG Kft. gondoskodjon a lakótelepen az eltömődött lefolyók tisztításáról, ugyanis a nagy esőzések óta a rendszer képtelen elvezetni a csapadékot.

Sánta Áron (Fidesz–KDNP) azt kifogásolta, hogy többszöri jelzése ellenére sem javították meg a közvilágítást a Károly király utcában. Sürgette azt is, hogy végre valamennyi buszmegállónál készüljenek el a fedett várakozóhelyek.

Ez utóbbihoz csatlakozott Romsics Sándor (Budaörsi Vállalkozók Egyesülete) is. Kérte, hogy nézzék meg annak a reklámcégnek a szerződését alaposabban, amelyiknek meg kellett volna építenie a buszvárókat.

Kovács Ida Mária (Budaörsi Vállalkozók Egyesülete) szintén a közvilágítással kapcsolatban jelezte, hogy a Fűtőmű környéki téren is megoldatlan a világítás.

Dr. Molnár Vilmos (Fidesz–KDNP) az új uszodában tett látogatásának kedvező tapasztalatairól számolt be, és tett néhány szervezési észrevételt.

Ritter Imre (Fidesz–KDNP) bejelentette, hogy megtörtént az új sportcsarnokban az első hivatalos terem-labdarúgó mérkőzés. Tájékoztatása szerint arról is megállapodás született, hogy egy fontos, országos női meccset is itt tartanak majd.

Wittinghoff Tamás polgármester sérelmezte, hogy erről sem a hivatal, sem ő semmiféle értesítést nem kapott. Ő is szívesen ellátogatott volna az eseményre, ha tud róla.

Takács Viktor (MSZP) kérte, hogy a városszerte megsüllyedt járdaszegélyeket tegyék rendbe.

Budavári György alpolgármester adományozásra szólította fel képviselőtársait és a tévéközvetítésen keresztül a város lakóit is. Mint mondta, Kisújfalu testvértelepülésünkön nagyon örülnek a használt könyveknek.
Arra is felhívta a figyelmet, hogy június elsejétől megnyílik az a százmilliós pályázati keret, amely a helyi kisvállalkozókat igyekszik segíteni.

Jelen Károly (MSZP) az iránt érdeklődött, hogy mikor valósul meg a térfigyelő rendszer bővítése.

Már az érdemi munka részeként, elfogadták a képviselők az önkormányzat 2010. évi költségvetési rendelet módosítását.

Hosszas bizottsági és lakossági egyeztetés előzte meg azt a napirendi pontot, amely a Szabadság út – Nefelejcs utca – Kossuth utca – Kisfaludy utca által határolt terület szabályozási tervének jóváhagyásáról szólt.
A módosításra eredetileg két okból volt szükség: egy óvodabővítés és az új postahivatal elhelyezése érdekében. A szakmai vélemény az volt, ha már hozzá kell nyúlni a szabályozási tervhez, egy korszerűbb, a kisvárosi hangulat megőrzését a jelenleginél jobban garantáló tervet készítenek a területre. Olyat, amely minden ott élő számára előnyösebb lesz a jelenleginél.
Bár sok egyeztetés folyt az érintettekkel, a döntés előtt mégis újabb elvárások és félelmek fogalmazódtak meg az ott élők képviseletében fellépő budaörsi lakosok, illetve az egyesület részéről. Ezért azzal a kéréssel fordultak az önkormányzathoz, hogy rendeljenek el változtatási tilalmat a területre, amíg el nem készül egy újabb szabályozás. Félő volt azonban, hogy ezzel veszélybe kerül a két intézmény megvalósítása, az ott lakók számára pedig még a legkisebb felújítás is hosszú időre lehetetlenné válik a változtatási tilalom miatt. 
Végül az alábbi kompromisszum született, ami valamennyi fél számára elfogadható. Hatályba lép a módosított szabályozás, egyidejűleg gyorsítottan hozzálátnak az új elkészítéséhez is, amelyben igyekeznek érvényesíteni a lakók újabb észrevételeit is. Addig érvénybe lép a változtatási tilalom, az önkormányzati beruházások által érintett területeket kivéve.
A jegyző szerint egyszerűsített eljárást csak a módosítások bizonyos körére lehet alkalmazni, ezért előbb össze kell gyűjteni a lakossági észrevételeket, és megvizsgálni, hogy azok milyen jellegűek.
A felszólalók mindkét politikai oldalon hangsúlyozták, mindent elkövetnek, hogy a végleges megoldás mihamarabb megszülessen.

Bár az „Avar- és kerti hulladékok égetéséről, valamint a háztartási tevékenységgel okozott légszennyezés helyi szabályozásáról” szóló rendelet tervezetéről is hosszan vitáztak, végül mégsem lett meg az elfogadásához szükséges többség.
A polgármester szerint sajnálatos, hogy nem lesz a témában részletes szabályokat tartalmazó rendelete az önkormányzatnak, amely alapján határozottan felléphetne a levegő szennyezőivel szemben.

A nyilvánosság számára is hozzáférhetővé teszi az önkormányzat az uszoda-sportcsarnok beruházással kapcsolatos dokumentumokat, beleértve a zárt ülésen elhangzottakat is.
Dr. Nagy Tamás (Fidesz–KDNP) korábban kérte, kapjanak szakvéleményt arról, hogy a folyamatban lévő perekben nem kerül-e kedvezőtlen helyzetbe az önkormányzat a nyilvánossá tétel miatt.
A közbeszerzési szakértő szerint nincs akadálya a nyilvánossá tételnek. Az ügyvéd óvatosságra intett.
Wittinghoff Tamás ezzel szemben úgy érvelt, hogy mivel az ügyrendi bizottságnak a Fidesz–KDNP által delegált, egykori külsős tagja képviseli az ellenérdekelt felet az uszoda perben, így már minden, még a legtitkosabb dokumentumok is réges-régen náluk lehetnek.
Dr. Szabóné Müller Timea mélységesen etikátlannak nevezte, hogy egy párt színeiben szakértőként tevékenykedő ember éppen az önkormányzattal perben álló cégnél vállaljon megbízást.

A testület elfogadta azt a tájékoztatót, amely panelépületek energiamegtakarítást eredményező korszerűsítésének és felújításának támogatására kiírt program beruházásairól készült.
A beruházás megrendelője nem az önkormányzat volt. Kiderült, hogy az ilyen volumenű beruházások terén járatlan közös képviselők egyes esetekben nagyon komoly segítségre szorulnak.
A polgármester óvatosságra intette a testületet, mondván, a könnyelmű lépések akár meg is hiúsíthatják egy-egy ház esetében a pályázat megvalósulását. Figyelembe kell venni, hogy a kivitelezők nincsenek semmiféle jogviszonyban az önkormányzattal.
Ritter Imre úgy vélte, ha ők nem sürgetik a beavatkozást, akkor még mindig nem történt volna semmi.
A polgármester cáfolta ezt, hiszen, mint fogalmazott, több ember is komoly munkát végez a hivatalban hosszú hónapok óta ebben a kérdésben. Egyébként az épületek többségénél probléma nélkül folynak a munkálatok.

A képviselők úgy döntöttek, idén szeptember 10-étől olyan számlázási rendet vezetnek be a BTG Kft-nél, hogy azoknál az épületeknél, ahol korszerűsítették a távfűtést, a tényleges fogyasztásnak megfelelő összeget fizessék a lakók. Ez várhatóan sok esetben komoly megtakarítást jelent majd.

A Farkasréti Pagony Óvoda intézményvezetői feladatának ellátásával Bozsó Otíliát bízta meg a testület 2010. augusztus elsejétől 2015. július 31-éig.

A testület nyílt közbeszerzési eljárást ír ki Budaörs város parkolási rendjének megtervezésére. A polgármester szerint olcsóbb lett volna, ha azt a céget bízzák meg anyagának kiegészítésével, amelyik már elkészített egy ilyet.

A közlekedési táblák felülvizsgálata kapcsán a testület úgy határozott, hogy a jelenlegi lakó-pihenő övezeti táblákat szereljék le, és helyükre 30 km/óra sebességkorlátozású övezetet kijelölő táblákat helyezzenek ki. A korábbi táblák által megkövetelt tilalmak egy része ugyanisbetarthatatlan volt.

Levették napirendről azt az előterjesztést, amely egy kutyafuttató létesítését tűzte célul Kamaraerdő területén. Az ügy további egyeztetéseket igényel.

Öt fővel megemelték a Polgármesteri Hivatal létszámkeretét, amit a feladatok növekedése indokolt.

Megszavaztak három millió forintnyi támogatást a törökbálinti tűzoltólaktanya felújításához. Innen látják el Budaörs tűzvédelmét is.

Egyhangúan elfogadták a Budaörsi Önkéntes Tűzoltóság 2009. évi beszámolóját.

A testület jóváhagyta, hogy a Kamaraerdei Közösségi Ház szakmai működtetését ezentúl a BTG Kft. lássa el.

Nem szavazták meg azt a módosító javaslatot, amely szerint a Fűtőmű melletti foci- és kosárlabdapálya vasárnap is tartson zárva.

Jóváhagyták a Kincskereső Óvodáért Alapítvány 200 ezer forintos támogatási kérelmét.

A testület döntése nyomán ezentúl a Szabadság út és a Törökbálint-Budaörs közigazgatási határ közötti útvonalszakasz neve Légimentő út lesz.

A képviselők elutasítottak egy támogatási kérelmet, amely családi napközi létrehozásához kért anyagi támogatást. A jövőben is tartja magát az önkormányzat ahhoz az elvhez, hogy az ilyen típusú napköziknek csak a működését támogatja.

Leszavazta a testület Káhn János (Fidesz–KDNP) javaslatát, aki 7.2 millió forintot kért utcabútorok beszerzésére. Ezek a bútorok elsősorban a CBA előtti piac megvalósítását szolgálnák. A csatolt terveket a testület többsége elfogadhatatlannak és nívótlannak találta. A polgármester javasolta, hogy terveztesse meg az utcabútorokat a polgármesteri hivatal, és ezt követően kerüljön a kérdés újra a testület elé. A többség elfogadta ezt a megoldást. Káhn János a döntést követően hangos bekiabálásokkal zavarta meg az ülés munkáját. Mivel a rendzavarással többszöri felszólításra sem hagyott fel, a polgármester berekesztette az ülést.

A folytatásra június elsején került sor. Ekkor elsőként a Budaörsi Többcélú Kistérségi Társulás 2010. évi költségvetésének felülvizsgálati eredményét hagyták jóvá.

A Farkasréti út 6/1 szám alatti önkormányzati ingatlan egy részét közművelődési célból, közérdekű kötelezettségvállalás jogcímén, két éves, határozott időtartamra térítésmentesen használatba adta a Jacob Bleyer Helytörténeti Gyűjtemény részére.

Török István (Fidesz–KDNP) előterjesztésében azt kérte, hogy a már megszűnt Uszoda és Sportcsarnok Ideiglenes Bizottság egyik külsős szakértőjének fizessenek ki 500 ezer forint munkadíjat. Mivel a szakértőként közreműködő ügyvéd által készített szakvélemény a szerződéses határidőn túl érkezett meg a polgármesteri hivatalba, annak kifizetésére sem a polgármester, sem a hivatal nem látott lehetőséget. Török István úgy érvelt, hogy mivel a munkát mégis elvégezte, illendő lenne azt kifizetni. A polgármester szerint viszont ezzel jogszabálysértést követnének el, arról nem is beszélve, hogy a munka minőségével kapcsolatban is vannak fenntartásai. Wittinghoff Tamás arra a furcsaságra is felhívta a figyelmet, hogy az ügyvéd által elkészített szakvélemény keltezése éppen a rákövetkező  napra, február 12-ére esik, mint amikor megszűnt a bizottság működése. Ehhez képest az anyagot ténylegesen csak áprilisban nyújtotta be. Ez felveti akár az okirat hamisítás gyanúját is.
A testület többsége nem szavazta meg a kifizetést.

Támogatták a képviselők Kovács Ida Mária (Budaörsi Vállalkozók Egyesülete) és Sánta Áron (Fidesz–KDNP) javaslatát, hogy Sátoraljaújhely és Edelény városokat 500-500 ezer forinttal támogassa az önkormányzat, ezzel is segítve a belvíz okozta károk helyreállítását.

Ezt követően az önkormányzat vagyoni érdekeire tekintettel, több előterjesztést zárt ülésen tárgyaltak.



2010-08-12 12:50

Vissza