gyorslinkek
Helyi hírek
Ügyintézés
Legyen a vendégünk
Kössön üzletet nálunk
  
Német nyelv Angol nyelv Magyar nyelv
Képviselő-testületi ülés: Több település fog össze a Hosszúréti patak rendezéséért
Nyomtatható verzió Cikk ajánlása
A TÁMASZ Szociális Gondozási Központ által eddig végzett feladatokat a jövőben a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület látja el. A közbeszerzési pályázaton ők nyújtották be a legjobb ajánlatot. A TÁMASZ jogutód nélkül megszűnik – döntötte el többek között a képviselő-testület a július 15-én megtartott ülésén.
Napirend előtti hozzászólásában Sánta Áron (Fidesz-KDNP) azt tette szóvá, hogy a szervízút mellett hosszú ideje két betemetetlen munkagödör van, az új uszodához vezető úton pedig egy rész még nincsen befejezve.
Ez utóbbi azért nem készült el – adta meg a választ a Városépítési Iroda munkatársa, mert hamarosan elkezdik az új óvoda építését, így annak befejtéig értelmetlen lenne véglegesíteni ezt az útszakaszt.
Az említett munkagödröket pedig a vízművek szakemberei ásták ki, sürgetni fogják a betemetésüket.

Dr Kisfalvi Péter (MSZP) a Kamaraerdei Közösségi Ház akadálymentesítési munkálatai kapcsán kifogásolt néhány hibát.

Bíró Gyula már többedik alkalommal hívta fel a figyelmet arra, hogy a Szivárvány utca környékén hiányos a közvilágítás.
Domahidi Emma, irodavezető elmondta, hogy jelezték az ELMŰ-nél a problémát, ismételten rákérdeznek majd, hogy miért késlekednek az elhárításával.

Romsics Sándor (Budaörsi Vállalkozók Egyesülete) bejelentette, hogy az általa képviselt szervezet tavaly és idén is 300-300 ezer forinttal támogatta az Agárdi Pop-Strandot, ami lehetővé teszi, hogy a budaörsi lakosok 50 százalék kedvezménnyel látogathassák az ottani rendezvényeket.

Budavári György alpolgármester a testületi ülés nyilvánosságát használta fel arra, hogy a helyi vállalkozók figyelmébe ajánlja a támogatásukra kiírt 100 milliós pályázati keretet.

Stifft Nándor sürgette annak a két munkagödörnek a betemetését, amelyek a Komáromi utcában okoznak balesetveszélyes helyzeteket.

Már az érdemi munka részeként, módosították a településrészi önkormányzatok választási eljárásáról szóló rendeletet. Például a Kamaraerdei Részönkormányzat javaslatára akkor is lehet részönkormányzatot választani, ha a jelölésnél nem merítették ki a maximálisan a képviselői keretet.

Az önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatában csökkentették a Kamaraerdei Részönkormányzat testületének létszámát. A jövőben a jelenlegi 9 helyett 5 fő lehet a részönkormányzat tagjainak száma.

A következő napirendi pontban arról kellett dönteni, hogy rendeljenek-e el újabb változtatási tilalmat Budaörs-Belváros északi területére. Az ügy előzményéhez tartozik, hogy hosszas bizottsági és lakossági egyeztetés előzte meg a Szabadság út – Nefelejcs utca – Kossuth utca – Kisfaludy utca által határolt terület új szabályozási tervének megszületését.
A módosítás eredetileg azért vált szükségessé, mert az új postahivatal felépítéséhez és a meglévő óvoda bővítéséhez nem volt megfelelő a korábbi szabályozás. A szakma egyöntetű véleménye az volt: ha már hozzá kell nyúlni a szabályozási tervhez, akkor érdemes egy korszerűbb, a kisvárosias jelleg megőrzését a jelenleginél jobban garantálót készíteni a területre. Olyat, amely minden ott élő számára előnyösebb lesz a korábbinál. Az új szabályozás ebben a szellemben készült el.
Bár sok egyeztetés folyt az érintettekkel, a döntés előtt mégis újabb elvárások és félelmek fogalmazódtak meg az ott élők képviseletében fellépő budaörsi lakosok részéről. Ezért azzal a kéréssel fordultak az önkormányzathoz, hogy rendeljenek el változtatási tilalmat a területre, amíg el nem készül egy újabb szabályozási terv. Félő volt azonban, hogy ezzel veszélybe kerül a két intézmény (posta, óvoda) megvalósítása.
Végül a május 28-án tartott testületi ülésen olyan kompromisszum született, amely valamennyi fél számára elfogadhatónak tűnt: Hatályba lép a módosított szabályozás, egyidejűleg gyorsítottan hozzálátnak az új elkészítéséhez is, amelyben igyekeznek érvényesíteni a lakók újabb észrevételeit is. Ekkor két hónapra szóló változtatási tilalmat léptettek életbe, kivéve az önkormányzati beruházások által érintett területeket.
Mivel ez a változtatási tilalom július végén lejár, a jobboldal, a helyi lakosok egy csoportjának kérésére ennek meghosszabbítását kezdeményezte.
A polgármester szerint ez teljesen felesleges, hiszen nincs ok feltételezni, hogy bármi olyan épülne ott addig, ami zavarná a lakókat, ameddig nem születik kompromisszum az újabb szabályozásról. Ellenben a tilalom elrendelése rendkívüli mértékben korlátozná az ott élőket. Azokat is, akiknek a már elkészült szabályozási terv megfelelő lenne. Wittinghoff Tamás úgy vélte, hogy sokan nincsenek tisztában az ott lakók közül azzal, mit is jelent számukra a változtatási tilalom, ezért felolvasott néhány példát abból a jogszabályból, amely négy oldalon keresztül sorolja, hogy mit nem lehet tenni:
Semmiféle engedélyköteles felújítást, helyreállítást, átalakítást vagy korszerűsítést nem lehet elvégezni. Fűtést korszerűsíteni, nyílászáró cserét, homlokzat felújítást, homlokzatszínezést vagy tetőjavítást végrehajtani. Ez idő alatt tilos nagyobb áteresz, bejáró-, átjáró híd építése, vagy 3 méternél nagyobb kiállású vízszintes vetületű előtető, védőtető, ernyőszerkezet építése, felszerelése. Az épület homlokzatára, födémére vagy tetőzetére szerelt bármely szerelvény, berendezés, antenna, antennatartó-szerkezet, műtárgy létesítése, reklámcélú építmények, berendezések, szerkezetek elhelyezése méretre való tekintet nélkül, Ugyancsak nem lehetséges a változtatási tilalom idején nagyobbacska üvegházat, kerti víz – és fürdőmedencét létesíteni.   
Ráadásul az érintetteket kizárják abból a pályázati lehetőségből is, amely a hagyományos technológiával épült házak korszerűsítéséhez és energia megtakarítást eredményező beruházásokhoz nyújt vissza nem térítendő támogatást – tette hozzá a polgármester.
Dr. Nagy Tamás (Fidesz-KDNP) szerint az ott élők nem gyerekek, tudják, hogy mivel jár a változtatási tilalom. Több száz, hiteles aláírásuk van azoktól, akik további változtatásokat szeretnének a szabályozási tervben.
A polgármester vitatta az állítást, miszerint mindenki tisztában lenne a tilalom következményeivel. Példaként említett egy családapát, aki a könnyeivel küszködve beszélt a közmeghallgatáson arról, milyen helyzetbe került egy hasonló tilalom elrendelésekor. Az emberek az ilyen tényekkel csak akkor szembesülnek, amikor valamilyen átalakítást szeretnének a házukon. Ettől még nem gyerekek – fogalmazott. Azt is kétségbe vonta, hogy valamennyi ott élő véleményét képviselik azok, akik további változtatásokat akarnak a szabályozásban.
Végül nem sikerült a minősített többséget megszerezniük a változtatási tilalom meghosszabbítását kívánóknak.

Kiválasztották azt a szakértőt, aki a Budaörs-Belváros Észak 2. szabályozási terv elkészítésében vesz majd részt. Az előterjesztő javaslata dr. Gajdos István volt, míg a Településfejlesztési és Vagyongazdálkodási Bizottság határozatában Mártonffy Miklóst nevezte meg.
Ez utóbbi ellen érvelt a polgármester, aki elmondta, hogy az illető szakértő részt vett a déli oldal szabályozási tervének elkészítésében is, és ennek a munkának a során szakmai, etikai kifogások merültek fel vele kapcsolatban. A szakértő az egyik testületi ülésen szakmai hozzászólás helyett politikai deklarációt olvasott fel, amelyben olyan kitételek is elhangzottak, hogy „szégyelljék magukat” azok a képviselők és politikusok, akik nem az ő elképzeléseinek megfelelően gondolták el a terület szabályozási tervét. Wittinghoff Tamás ezt elfogadhatatlannak nevezte, és jelezte, hogy a hivatal szakmai csapatát hoznák nehéz helyzetbe, ha ilyen előzmények után kellene együttműködniük Mártonffyval.
Romsics Sándor azzal érvelt, hogy ezt a szakértőt a lakosság szeretné, a testületnek pedig az a dolga, hogy a lakosság akaratát, érdekeit és véleményét képviselje.
A polgármester szerint a képviselő-testületnek a Budaörsön élő valamennyi lakos érdekeit kell képviselnie, nem csak néhány emberét.
Dr. Nagy Tamás elismerte, hogy nem volt szerencsés, amit egykor a szakértő felolvasott, de azért akadt benne igazság.
A jegyző szerint lehet, hogy nincs is szükség szakértőre, hiszen az elkészült szabályozási tervhez képest már csak néhány ponton van eltérés a szakma és a lakók egy csoportja között. Ennek a kompromisszumnak a kimunkálásához szerinte nem kell szakértő.
Kovács Ida Mária (Budaörsi Vállalkozók Egyesülete) azt javasolta, hogy egyik szakértőt se válasszák meg.
Végül a többség Mártonffy Miklós mellett döntött.

A CBA üzlet parkolója elé tervezett piac utcabútorainak beszerzéséről is döntött a testület. A képviselők úgy határoztak, hogy folytassanak további tárgyalásokat olyan helyi vállalkozókkal, akiknek profiljába vág ez a feladat.

Jóváhagyták azt a döntés-előkészítő tanulmányt, amely megalapozza a „Városi és elővárosi közösségi közlekedés fejlesztése” címet viselő pályázaton való indulást. Felhatalmazták a polgármestert az előkészületek folytatására, és amikor lehetőség lesz rá, a pályázat benyújtására.

Elvi döntés született arról, hogy jövő évben Budaörs ad otthont a Város és Faluvédők Szövetsége 30. országos találkozójának.

Abban is egyetértés volt, hogy a város, részt akar venni a Hosszú réti patak rendezésében, amiben több önkormányzat is érdekelt.

Döntött a testület arról is, hogy a szociális ellátásokat, amelyet eddig a TÁMASZ Szociális Gondozási Központ végzett, a jövőben a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület látja el. A közbeszerzési pályázaton ők nyújtották be a legjobb ajánlatot. A TÁMASZ jogutód nélkül megszűnik.

Ismét napirendre kerültek az uszoda-sportcsarnok aktuális kérdései. Úgy döntöttek, hogy az egyik kivitelező, az ÉPKAR Zrt. végszámláját akkor fizetik ki, ha ennek minden feltétele teljesült, legfőképpen a létesítmény teljes és hibamentes működése.
A TEMPERO Zrt. esetében jóváhagyták a kifizetést.

Megszavazták, hogy elinduljon a Hegyalja utcai támfal építése, feltételül szabva, hogy előtte fejeződjön be a gázvezeték fektetés kivitelezése.

Ugyancsak támogatták a Herman Ottó Általános Iskola sportudvarának fejlesztését.

Megkapta a többséget Kálóczi Imre (Fidesz-KDNP) előterjesztése is, amelyben a tehergépjármű forgalmat érintő súlykorlátozás bevezetését kérte a Kossuth Lajos utcára.

A Pitypang Bölcsőde bővítése kapcsán a kivitelező cég számára az első rész számlát, a műszaki ellenőr által kiállított teljesítési igazolás alapján augusztus 31-ei határidővel fizeti ki.



2010-08-12 12:49

Vissza