gyorslinkek
Helyi hírek
Ügyintézés
Legyen a vendégünk
Kössön üzletet nálunk
  
Német nyelv Angol nyelv Magyar nyelv
Rendkívüli képviselő-testületi ülés: két alpolgármestert választott a képviselő-testület
Nyomtatható verzió Cikk ajánlása

Dr. Molnár Gábor (Budaörs Fejlődéséért Egyesület) és Török István (Fidesz-KDNP) személyében két alpolgármestert választott a képviselő-testület a július 7-én tartott rendkívüli ülésén.


 

 

 

 

 

Még a napirendek tárgyalása előtt jelentette be Wittinghoff Tamás polgármester, hogy két település, Budakeszi és Budajenő nem fogadta el azt az előterjesztést, amely ahhoz kellett volna, hogy Budaörs az oktatási intézményeit kistérségi fenntartásba adja. Holott a polgármesterek tanácsa korábban egyhangúan támogatta a kérést. Ezzel bizonytalanná válik, hogy határidőre végrehajtható-e a kistérségi fenntartásba adás. Mindez milliárdos nagyságrendű veszteséget okozhat Budaörsnek.

A polgármester nem kívánta minősíteni a két település döntését, azt azonban hozzátette, mindezek fényében elgondolkodtató, hogyan viszonyuljon a város azokhoz a gyerekekhez, akik ezekről a településekről járnak a budaörsi iskolákba, és utánuk az érintett települések semmiféle hozzájárulást nem fizetnek

 

Az előzetes egyeztetések eredményeként két személyt javasolt Wittinghoff Tamás alpolgármesternek

A két jelölt közül, először Dr. Molnár Gábort (Budaörs Fejlődéséért Egyesület) tette fel szavazásra.

Dr. Molnár Gábor több ciklusban volt képviselő és bizottsági elnök. Jogász végzettségű, a Budaörs Fejlődéséért Egyesület elnöke. Jelenleg nem tagja a képviselő-testületnek.

A titkos voksolás eredményeképpen Molnár Gábor 14 érvényes szavazatot kapott a 15-ből.

 

Ezt követően Török Istvánról (Fidesz-KDNP) szavaztak, ugyancsak titkosan.

Török István szintén régóta képviselő, jelenleg is tagja a testületnek. Festőművész, sokáig a Budaörsi Művészek Egyesületének vezetője volt, jelenleg is a helyi Fidesz alapszervezet elnöke.

Török István 13 érvényes szavazatot kapott a lehetséges 15-ből.

 

A két alpolgármester a testület előtt tette le az esküt.

 

Döntöttek az új alpolgármesterek illetményéről is, amelyet bruttó 480 ezer forintban állapítottak meg, míg a költségátalányuk a tiszteletdíj 20 százaléka lesz.

 

Ezzel a döntéssel megszűnt a majd kilenc hónapja fennálló mulasztásos törvénysértés állapota, amely azért keletkezett, mert az alpolgármestereket már az első ülésen meg kellett volna választani.

 

A következő napirendi pontként a polgármester javaslatát tárgyalták, aki kérte, hogy vonják vissza a tanácsnoki rendszer kialakítására és a szakértők alkalmazására vonatkozó döntéseket. Kérését azzal indokolta, hogy miután megválasztották az alpolgármestereket, teljesen értelmetlenné váltak ezek a funkciók. Hiszen mind a bizottságok, mind az alpolgármesterek lefedik azoknak a területeknek a felügyeletét, amelyekre tanácsnokokat választottak. Éppen ezért feleslegesnek ítélte a hozzájuk kapcsolódó szakértők alkalmazását is. Ha a többség mégis felállít egy ilyen rendszert - mondta, akkor a demokrácia játékszabályai szerint ennek az új struktúrának tükröznie kellene a képviselő-testület politikai erőviszonyait. Ezúttal azonban egyeztetés nélkül, kizárólag jobboldali politikusokat választottak meg.

Kálóczi Imre (Fidesz-KDNP) kijelentette, hogy továbbra is ragaszkodnak a tanácsnokokhoz. Ez legtöbbjük esetében nem is jár plusz kiadással, csak számukra többletmunkával. A szakértők alkalmazására vonatkozó döntésüket viszont visszavonják. Mivel a korábban tanácsnokká választott Török István alpolgármester lett, a két funkció viszont összeférhetetlen, ezért egy sürgősségi indítványban azt kérte, hogy helyére Filkey Pétert (Fidesz-KDNP) válasszák meg.

 

Bíró Gyula (Budaörs Fejlődéséért Egyesület) meglepőnek tartotta, hogy Filkey ugyanazon a területen lenne tanácsnok, amilyen bizottságot vezet (Közoktatási, Művelődési, Ifjúsági és Sport Bizottság). Vagyis önmagát fogja felügyelni – fogalmazott.

 

Dr. Ritter Gergely (Budaörs Fejlődéséért Egyesület) azt kérdezte, vajon mitől fog javulni a városfejlesztés, ha lesz egy nem szakember tanácsnok. Csak tovább frusztrálják a hivatalban dolgozókat, akik viszont tényleg értenek az adott szakterületükhöz.

 

Kálóczi Imre (Fidesz-KDNP) kérte, adjanak fél évet a tanácsnokoknak, és akkor nézzék meg, hogy bizonyítottak-e. Példaként említette a Templom téri pályázat ügyét, ami jól mutatja, hogy nem mennek rendben a hivatalban a dolgok.

 

Wittinghoff Tamás a Templom téri projektre utalva megjegyezte, könnyen kiderülhet, hogy éppen az okozta a problémákat, aki most felügyelni fogja a területet.

 

A testület jobboldali többsége nem vonta vissza az öt tanácsnok megválasztására vonatkozó döntését.

A szakértők alkalmazására vonatkozó határozati javaslatot ellenben igen.

Ezt követően titkos szavazással felmentették Török Istvánt tanácsnoki tisztségéből, és ugyancsak titkos voksolással Filkey Pétert választották meg a helyére.



2014-06-13 14:54

Vissza