gyorslinkek
Helyi hírek
Ügyintézés
Legyen a vendégünk
Kössön üzletet nálunk
  
Német nyelv Angol nyelv Magyar nyelv
A képviselő-testületi ülésen történt
Nyomtatható verzió Cikk ajánlása

Felosztotta a képviselő-testület a tavalyi évről megmaradt szabadon felhasználható mintegy félmilliárd forintot a május 21-én tartott ülésén. Emellett döntöttek a civil szervezetek támogatására kiírt pályázatról is.


Napirend előtti felszólalásában Sánta Áron (Fidesz-KDNP) bejelentette, hogy körülbelül két hét múlva elkezdődik az Aradi utca felújítása, ami két hónapot vesz majd igénybe. Hamarosan fórumot tartanak, ahol tájékoztatják az ott élőket a pontos ütemezésről.

Laczik Zoltán (MSZP) arról érdeklődött, hogyan alakul a nyugdíjasház sorsa. Olyan pletykák keringenek ugyanis, hogy nemsokára lebontják.

Wittinghoff Tamás polgármester megnyugtatta, hogy az épület érintetlen marad mindaddig, amíg nem találnak megfelelő új helyet az ott működő kluboknak.

Kálóczi Imre (Fidesz-KDNP) kérte, hogy az illetékesek gondoskodjanak a Kőhegyre vezető utak és ösvények megtisztításáról, hiszen ez az egyik legkedveltebb budaörsi kirándulóhely.

Császárné Kollár Tímea (Jobbik) azt tette szóvá, hogy a Vackor Óvoda környékén kaotikus közlekedési állapotok alakulnak ki reggelente és délután.
Továbbá sérelmezte, hogy a trianoni emlékmű avatása hétköznapra esik, és azok, akik legjobban támogatták, nem beszélhetnek az ünnepségen. Egyúttal bejelentette, hogy az önkormányzati rendezvény napján, de az esti órákban felszentelik az új szobrot.

Wittinghoff Tamás polgármester közölte, hogy eddig valamennyi, az önkormányzat által megvalósított emlékművet hasonló módon avatták fel. Ez nem pártrendezvény, az önkormányzatot a polgármester reprezentálja ilyen esetekben. Éppen azért, hogy elkerüljék a napi szintű politizálást, egy neves történészt kértek fel az avatásra.

Szabó Károly (Fidesz-KDNP) az újonnan megnyílt piac kapcsán kifogásolta, hogy nagyon nehezen lehetett közlekedni a környéken az első napon.  Ennek kapcsán Káhn János (Fidesz-KDNP) hozzászólásában rámutatott, hogy a káoszt nem a piac okozta, hanem, hogy aznap két utcával arrébb veszélyes hulladék begyűjtést szervezett a BTG Kft.

Török István alpolgármester  bejelentette, hogy május 31-én szombaton délelőtt 10 órától este 10 óráig szervezik meg a Kamaraerdei Településrészi Napot, ahol kulturális szórakoztató programokkal, bográcsfőzéssel várják a családokat a Kolozsvári utca végén.

Leipán Tibor (független) a Templom térnél új parkolóhely kialakítására tett javaslatot, egy, a járműforgalom elől elzárt terület megnyitásával.

Filkey Péter (Fidesz-KDNP) szintén a parkolóhelyek számának bővítését szorgalmazta, ő az Ifjúság utcában.

 Stifft Nándor (Budaörs Fejlődéséért Egyesület) bejelentette, hogy a Budaörsi Diáksport Egyesület ismét megrendezi a Városi Sportnapot, immár 16. alkalommal, május 31-én. Idén már 12 sportágban 6 helyszínen zajlik majd a versengés. A sportnap nagyon népszerű a városban, a tavalyi évben 1448 résztvevője volt a rendezvénynek.

Bíró Gyula (Budaörs Fejlődéséért Egyesület) köszönetet mondott a száraz fák kivágásáért a BTG-nek, amelyet a korábbi ülésen kért. Egyúttal felvetette, hogy vizsgálják meg, nem érett-e meg a kivágásra az a szöszölő nyárfa is, amely az újonnan indult piacot borította be pihével.

Káhn János (Fidesz-KDNP) kifogásolta, hogy a polgárőrök pénzügyi támogatásáról még mindig nem született döntés.
Wittinghoff Tamás polgármester ennek kapcsán elmondta, hogy szokatlan módon, Budaörsön három polgárőr egyesület is működik, amelyeknek nem sikerült egyetértésre jutniuk egymással. Ez hátráltatja a támogatási szerződés megkötését. 

Czuczor Gergely (Fidesz-KDNP) kifogásolta, városszerte több helyen folyamatosan furgonok parkolnak, nem kizárt, hogy van köztük, amely működésképtelen. A képviselő ezekkel kapcsolatos intézkedést sürgetett a hivatal részéről, felsorolva több olyan helyet, ahol kényelmetlenséget okoznak a nagyméretű teherautók.

Első napirendi pontként a képviselők elfogadták a tavalyi év költségvetésének végrehajtásáról szóló beszámolót. Egyúttal felosztották a 485 millió 557 ezer forintos szabad pénzmaradványt.  A pénz egy részét infrastruktúrafejlesztésre, szelektív szemétgyűjtésre, óvodabővítésre, orvosi eszközök beszerzésére, iskolai távhővezeték kiváltására költik majd. Míg a fennmaradó 335 millió forintot általános tartalék keretbe helyezték.

Módosították az idei költségvetésről szóló rendeletet. Ilyenkor vezetik át azokat a döntéseket, amelyeknek a költségvetést érintő pénzügyi vonzatai voltak a két ülés közötti időszakban, illetőleg az előző képviselő-testületi ülés olyan határozatait, amelyek érintették a költségvetést.

Majd megszavazták a tájékoztatást az önkormányzat 2014. év első negyedévéves pénzügyi helyzetéről.

Elfogadták a Hársfa utca és a Budafoki utca által határolt területre vonatkozóan a Településszerkezeti Terv módosítását.

 

Lezárták a településszerkezeti Terv módosítás véleményezési szakaszát, amellyel az Auchan környékén egy új üzemanyagtöltő állomás kialakításának jogi feltételeit teremtik meg.

 

A képviselő-testület ismételten foglalkozott a frankhegyi Merengő utca és környékének településrendezési tervével, szabályozási tervével és a Helyi Építési Szabályzattal (HÉSZ). Erre azért volt szükség, mert a Kormányhivatal törvényességi észrevételt tett a jelenleg hatályos szabályozással kapcsolatban. Mint Czuczor Gergely (Fidesz-KDNP), a Frankhegyi Részönkormányzat elnöke elmondta, a szabályozás valóban elavult, és a maga részéről nem támogatja annak toldozgatását- foldozgatását, hanem egy teljesen új HÉSZ megalkotását sürgeti.  
Wittinghoff Tamás polgármester rámutatott: egyetért azzal, hogy mielőbb új szabályozás szükséges, ám ha most nem fogadja el a testület a jelenlegi HÉSZ módosítását, akkor nem marad más alternatíva, mint a változtatási tilalom elrendelése.
Császárné Kollár Tímea (Jobbik) szerint ne a Kormányhivatal döntse el a Frankhegy jövőjét, hanem az önkormányzat. Ezért arra volt kíváncsi, hogy mennyi időbe telik az új szabályozás elkészítése.
Kérdésére Bocsi István jegyző közölte, hogy a hivatal az év végéig be tudja nyújtani a tervezetet, és utána csak az azt kísérő viták hosszától függ, hogy mikor fogadja el a testület.
A frankhegyiek képviseletében kétperces hozzászólásra kapott lehetőséget egy helyi lakos, aki alkotmány- és törvénysértőnek nevezte az előterjesztést.
Ezt követően a testület 7 igen szavazattal, 6 tartózkodás mellett megszavazta a szabályozás módosítását.

Újabb 5 évre intézményvezetőket nevezett ki a testület. A Mákszem Óvoda vezetésével Gyöngyösi Máriát, a Kincskereső Óvodáéval Szilágyi Anikót, a Kamaraerdei Óvodáéval Kisfalviné Lauber Andreát, míg a Csillagfürt Óvodáéval Tóthné Nemes Zsuzsannát bízták meg.

Az állami fenntartású Illyés Gyula Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola vezetői pályázatával kapcsolatban csak véleményezési joga van a testületnek. Ez alapján Árendás Péter igazgatói megbízását támogatták.

A képviselők új pályázatot írtak ki a helyi értékek védelmére.
(A pályázattal kapcsolatos további információk itt olvashatók:
http://www.hatarozatok.hu/publikacio/45dc84fa9294886b3fa8863eb3b2818f/ules/39186/725431 )

Támogatták Vándor András, a Városvédő Egyesület elnökének javaslatát, miszerint a helyi védett épületek megjelölésére évente tíz táblát rendeljen meg és helyeztessen el az önkormányzat. Első ütemben az önkormányzat tulajdonában lévő helyi védett épületekre.

Jóváhagyták a Budaörsi Rendőrkapitányság kérését, amely arra vonatkozott, hogy az önkormányzati támogatás egy részét – 600 ezer forintot – más célra csoportosíthassanak át.

Ugyancsak támogatták azt az előterjesztést, amely részleteiben szabályozta Budapest és Budaörs együttműködését abban a közös beruházásban, amelynek eredményeként a település szennyvizeit a fővárosi tisztítóba vezetik majd.

Módosították a TÖRS Kft. társasági szerződését.

Jóváhagyták, hogy a Fővárosi Vízművek Zrt-ben növelte Budapest önkormányzata a részesedését. Budaörs ezzel a lehetőséggel most nem kívánt élni.

Forrást biztosítottak a Hermann Ottó Általános Iskola távhővezetékének kiváltásához.

Meghosszabbította a testület a Kismartoni utca 45. szám alatti ingatlan bérleti szerződését, ahol a BTG Nonprofit Kft. irodája működik.

Elfogadta a testület a Csap utcai és Kőkapu utcai lépcső közvilágítási kandeláberek és lámpatestek az ELMŰ Nyrt. javára történő vagyonjogi átadással kapcsolatos beszámolót. 

Meghosszabbították a város villamosenergia hálózat fejlesztésére az ELMŰ-vel kötött megállapodást.

A képviselők döntése szerint 2,1 millió forintot biztosít Budaörs Város Önkormányzata a Méhecske utcai körforgalom tervezésének társfinanszírozásához, a balesetveszélyes csomópont átalakítása érdekében.

Nem született döntés az ülésen a helyi művészek által készített, pályázati támogatást nyert "Kapuk" elnevezésű köztéri műalkotás leendő helyszínéről.

Hozzájárult a képviselő-testület, hogy a Károly király utca 54. szám alatti cukrászdában az elvégzett felújítási munkák költsége beszámítható legyen a bérleti díjba.

Módosították a Városházára vonatkozó, az önkormányzat, a Polgármesteri Hivatal és a BTG közötti szerződést többek közt azért, mert a korábbi BTG Kft. 2014. január 1-től nonprofit gazdasági társaságként működik tovább, ezért a társaság elnevezése „BTG Budaörsi Településgazdálkodási Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság” elnevezésre változott. 

Kétmillió forintot csoportosítottak át a képviselők az Uszoda, Sportcsarnok és Strand wellness területének szavatossági hibajavításaira és átalakítására.

Hozzájárult a képviselő-testület, hogy a Kesjár Csaba Általános Iskola tanulói létszámát 448-ról 480 főre emeljék, illetve hogy hallássérült tanulókat is fogadhassanak, integrált körülmények között.

Szintén bővült a Leopold Mozart Alapfokú Művészeti Iskola tanulólétszáma a testület döntése alapján.

Jóváhagyták a képviselők, hogy az óvodai túljelentkezések miatt jövőre is a törvényi maximumot legfeljebb 20 százalékkal meghaladó mértékben vehessenek fel gyermekeket a helyi óvodák.

Döntöttek egy pályázat kiírásáról is, amely a budaörsi iskolások látogatását támogatja az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkba.

A Herman Ottó Általános Iskola emeletráépítése miatt 2014. június 2. és 6. között külső programokat szerveznek a tanulók számára. Ezek finanszírozására 6,8 millió forintot szavazott meg a képviselő-testület az iskola Írisz Alapítványa számára.

Elfogadták a képviselők a 2013. évben támogatott helyi kiadványok elszámolását, illetve elbírálták az 2014. évben érkezett pályázatokat. Idén hét kiadvány valósulhat meg az önkormányzat összesen 2 millió forintos támogatásával.

Döntött a képviselő-testület a civil szervezetek támogatására kiír pályázatokról is. Eszerint 20 budaörsi civilszervezet mintegy 70 programját 11,97 millió forinttal támogatja az önkormányzat.

Azok a Budaörsön életvitelszerűen tartózkodó gyermekek, akiket férőhely hiányában nem vesznek fel bölcsődébe vagy óvodába, a Szociális és Egészségügyi Bizottság döntése alapján támogatott családi napközi ellátásban részesülhetnek.

Jogszabályi változások, illetve az ellátotti létszám változása miatt módosította a képviselő-testület a Sorsunk és Jövőnk Szeretetszolgálattal családok átmeneti ellátására kötött ellátási szerződést.

Jóváhagyták a belső ellenőrzés 2013. évre vonatkozó összefoglaló jelentését.

Elfogadták az Új Lap 4 millió forintos támogatását, azzal a kitétellel, hogy a tartalék keretből még 2 millió forintot kapnak a későbbiekben. Bíró Gyula (Budaörs Fejlődéséért Egyesület) és Császárné Kollár Tímea (Jobbik) amellett érvelt, hogy a három helyi lapnak – Budaörsi Napló, Budaörsi Infó és az Új Lap - egyenlő mértékben kellett volna 6-6 millió forintot kapniuk. A Budaörsi Infónak eddig csak 4 millió forint jutott.

Jóváhagyták a Budaörsi Településgazdálkodási Nonprofit Kft. (BTG) 2013. évi beszámolóját. A cég 3 milliárd 96 milliós főösszeggel működött, és az adózás utáni nyeresége 4 millió 300 ezer forint volt.

Ugyancsak elfogadták a Budaörsi Városfejlesztő Kft. tavalyi évi beszámolóját.

Módosították a város által fenntartott óvodák alapító okiratait.

Elfogadta a testület, hogy a Templom tér 12. szám alatti ingatlan egy részét irattárként hasznosítsák.

Elvi hozzájárulásukat adták a képviselők, hogy a régi posta udvarát és az épület egy részét kulturális hasznosítás céljára október 30-áig ingyenes használatba kapja a Szent Tarzíciusz Egyesület. A részletekről a következő testületi ülésen döntenek.

Valamivel több, mint 14 millió forintot csoportosítottak át a Kesjár Csaba Általános Iskola játszóudvarának építésére.

 

 

 



2014-06-12 17:20

Vissza